Koniec nudnych szkoleń, witamy w świecie grywalizacji

Złoto dla Westhill Consulting w Learning Technologies Awards 2018 w Londynie, tydzień później najwyższa nagroda w Amsterdamie! Polska została doceniona – wiemy, że robimy świetne gry, a teraz nowy obszar – grywalizacja. Jak to jest być dyrektorem biura projektów w tak innowacyjnej firmie?

Na co dzień w Westhill bardzo mocno odróżniamy kreatywność od innowacyjności. Ja sama często mówię pracownikom: jesteś kreatywny? To świetnie, że masz mnóstwo ciekawych pomysłów! Idź krok dalej: bądź innowacyjny, czyli owszem, zgłaszaj pomysły i bądź proaktywny: szukaj sposobów, by wdrażać je w życie. Moje motto: Rób to, co możesz, tam, gdzie jesteś, tym, co masz. Nasz typowy dzień pracy to rzadko sesje kreatywne i burze mózgów. Każdą innowację realizowaliśmy na styku z Klientem. Każde udoskonalenie odpowiadało na ich realne potrzeby biznesowe. Także ten innowacyjny projekt, która dał nam Złoto w Londynie i został oceniony jako najlepszy na świecie w 2018 roku.

Jak to się stało, że firma doradczo – szkoleniowa zaczęła realizować projekty z platformami grywalizacyjnymi?

Szukaliśmy tego, co jeszcze bardziej podniesie skuteczność naszych projektów szkoleniowych. Już 5 lat temu zaczęliśmy wdrażać grywalizację w polskich organizacjach, bo dawała nadzieję, na podanie treści ze szkoleń bliżej codziennej pracy i w efekcie uzyskanie prawdziwej zmiany zachowań. I faktycznie, mądra grywalizacja to daje. Teraz już mamy dowody, że właśnie to połączenie off-line i on-line pozwala uzyskać najlepsze efekty biznesowe!

Jakie mechanizmy wykorzystuje grywalizacja biznesowa, zmieniając naukę produktów, procesów czy rozwój kompetencji we wciągającą, storytellingową  przygodę?

Zaczęliśmy się zajmować grywalizacją jako konsultanci równolegle z innymi firmami ze świata. To nie jest tak, że zakupiliśmy know-how. Tworzyliśmy go, eksperymentując z podstawowymi mechanizmami znanymi ze świata gier: mapa, punkty, pasek postępu, statusy. Dziś nasze wdrożenia obejmują katalog tak różnorodnych metod, że nie ma wdrożenia, które by w swojej mechanice pomieściło je wszystkie. Dlatego nasze projekty różnią się od siebie. Mają różne światy i fabuły. Dodaliśmy mechanizm kolekcjonowania, zadania czasowe, testy psychologiczne, zgrywalizowaną społeczność, niezwykły kontent, który sami tworzymy i wiele innych technik grywalizacyjnych.

Dyrektor biura projektów, czyli… ?

Mam świetny zespół, ludzi, których rekrutowałam i których znam bardzo dobrze. Współpracujemy blisko z Klientami, a ta praca opiera się na zaufaniu. Klienci na początku mówili: nie znam zbyt dobrze grywalizacji i mechanizmów gier, ale ufam Wam. Dziś wielu z nich już ma dużą wiedzę z tego obszaru i dalej mówi: ufam, że będziemy z Wami szukać kolejnych ciekawych pomysłów na rozwój ludzi! A innowacyjność w mojej dziedzinie: projekty rozwojowe, nigdy się nie kończy! Zaangażować doświadczonych menedżerów? Zróbmy Klub Dyrektora! Potrzeba świeżego spojrzenia? wybierzmy się na wizyty studyjne, do Google, Samsunga czy Zalando w Berlinie! Nasze działania dotyczą kluczowych obszarów biznesu: rozwoju menedżerów, transformacji cyfrowej, zarządzaniu doświadczeniem Klienta. Są kluczowe dla moich Klientów a więc i dla nas.

Czy jest Pani kobietą sukcesu? W Pani portfolio są znane marki: Inter Cars, Alior Bank, Scania, Grecos, PGNiG, Kuehne+Nagel…. To niesamowite osiągnięcia, ale i poświęcenie

Bliska jest mi metoda pytań Gallupa, który od lat bada, czym różnią się Ci najlepsi od tych… którzy jeszcze szukają swojego miejsca w zawodowym świecie. Wśród nich są dwa szczególne: Czy każdego dnia robisz w pracy to, co potrafisz robić najlepiej? Ja: zdecydowanie tak, każdego dnia! A drugie: czy misja mojej firmy daje mi poczucie, że moja praca jest ważna? Jest ważna na kilku poziomach: dla mnie osobiście i wszystkich ludzi w Westhill. Nigdy nie spotkałam tak zaangażowanego zespołu, ludzi, którym “zawsze się chce”! Jest także ważna i sensowna dla naszych Klientów, bo “oddają nam w ręce” swoich cennych ludzi: menedżerów, sprzedawców. Czy praca konsultanta i szefa biura projektów jest wymagająca? Jest. Czy wykonuję ją z pasją i energią? Zapytajcie moich Klientów.

Więcej na HRnews.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Cześć, jestem Aneta

Na blogu piszę o rozwoju menedżerów i kadry zarządzającej, polecam sprawdzone narzędzia, dzielę się swoim doświadczeniem.

Na co dzień tworzę i organizuje programy rozwojowe dla kadry executive we współpracy z HR-em.

Szukaj na blogu


Znajdziesz nas również na


Skontaktuj się z nami

Aneta Kozłowska
aneta.kozlowska@ehrc.pl
509 092 452


Formularz szybkiego kontaktu

Copyright 2023 / HR Consulting. Aneta Kozłowska
Zobacz Politykę prywatności